طراحی آب شیرین کن صنعتی

طراحی آب شیرین کن صنعتی امری تخصصی است و شامل مجموعه فعالیت هایی است که منجر به شیرین سازی آبی حاوی املاح و نمک می گردد.
مراحل شیرین سازی آب در هر دو مقیاس خانگی و صنعتی به ضرح زیر است :
 
پیش‌ تصفیه آب
ذرات جامد معلق، فلزات سنگین و انواع گازها عضوی جدایی‌ناپذیر از مجموعه آلودگی‌های منابع آب مختلف هستند که توجه به حذف آنها علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت نهایی آب تصفیه‌شده، موجب افزایش طول عمر و بهبود عملکرد فیلترهای اسمز معکوس (RO) نیز می‌شود. این آلودگی‌ها در مراحل پیش‌ تصفیه دستگاه آب‌ شیرین‌ کن اسمز معکوس ناب زیست توسط انواع فیلترهای شنی، فیلترهای رسوب‌ گیر یا همان سختیگیر ها و فیلترهای کربنی از آب ورودی به دستگاه آب شیرین کن صنعتی حذف می‌شوند.

پمپ‌های فشار بالا
در مراحل پیش‌ تصفیه آب‌  شیرین‌ کن‌ های صنعتی، یون‌ها و نمک‌ها از آب حذف نمی‌شوند و برای حذف آنها از طریق فرآیند اسمز معکوس، نیاز به ایجاد فشاری بیش از فشار اسمزی است.
این فشار در دستگاه‌ های آب‌ شیرین‌ کن اسمز معکوس (RO) یا همان پکیج های آب شیرین کن صنعتی معمولاً توسط پمپ‌های طبقاتی و در برخی موارد توسط پمپ‌ های پیستونی تأمین می‌شود.
بنابراین انتخاب صحیح پمپهای تامین فشار بالا با توجه به دبی، میزان آلودگی و کیفیت نهایی موردنظر برای خروجی آب سیستم‌های تصفیه آب صنعتی، امری ضروری است.

تصفیه نهایی آب و حذف یون‌ها با فیلترهای اسمز معکوس (RO)
فشار بالا سبب حرکت معکوس جریان آب از درون فیلترهای نیمه‌ تراوای اسمز معکوس (RO) یا همان ممبران ها از قسمت دارای فشار اسمزی بالاتر به سمت فشار اسمزی پایین‌ تر می‌شود و فرآیند اسمز معکوس بر همین اساس صورت می‌گیرد.
فیلترهای اسمز معکوس (RO) در دستگاه‌ها و سیستم‌ های آب‌ شیرین‌ کن صنعتی ناب زیست با اجرای یک طراحی دقیق برای دست‌ یابی به بیشترین مقدار ممکن برای حذف یون‌ ها و نمک‌ ها انتخاب می‌شوند و چیدمان صحیح آنها به افزایش میزان بازیابی آب و کاهش میزان پساب کمک می‌کند.

گندزدایی آب خروجی
منابع آبی مختلف و به‌ خصوص آب‌های سطحی و آب دریا می‌توانند حاوی انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها باشند. در طراحی و ساخت سیستم‌های تصفیه آب صنعتی ناب زیست ، حذف باکتری‌ها و ویروس‌ها توسط دقیق‌ ترین و به‌ روزترین فناوری‌ های گندزدایی آب نظیر کلریناتور ها ، ازن ژنراتور ها و فیلترهای اشعه فرابنفش (UV) صورت می‌گیرد تا آب تصفیه‌ شده در سیستم آب‌ شیرین‌ کن صنعتی ، آبی سالم و باکیفیت باشد.
جهت دستیابی به نقشه آب شیرین کن صنعتی با همکاران واحد مهندسی و فنی ناب زیست تماس بگیرید و ضمن دریافت نقشه های طراحی جهت تولید یا ساخت پکیج های RO نسبت به استعلام قیمت سیستم های تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های 5 متر مکعب تا 150 مترمکعب در شبانه روز به صورت لحظه ای و از 150 مترمکعب تا 3000 مترمکعب را تا 48 ساعت بعد دریافت نمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی به پارامترهای زیر بستگی دارد :

TDS آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی از اصلی ترین موارد قابل ذکر در تعین قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد. هرچه TDS آب ورودی بالاتر باشد در گرانتر شدن قیمت دستگاه تصفیه آب بسزایی دارد.
کیفیت پمپ ها در سیستم های تصفیه آب و نوع ایتالیایی یا چینی بودن
جنس بدنه شاسی از متریال SS304,316,201,ST37
نوع فیلتر شنی اعم از فیلتر شنی از متریال  FRP,SS.ST3 بنا بر آنالیز آب خام
نوع اتصالات فشار بالا از جنس SS304,SS210,SS316
انتخاب نوع اتصالات فشار پایین PP,UPVC
کیفیت و مدل دوزینگ پمپ ها از برند های چینی ، اروپایی یا آمریکایی
کیفیت ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی اعم از CSM,FILMTEC
نوع وسل نگهدارنده ممبران
کیفیت تابلو برق و اینکه تجهیزات کنترلی ROC , PLC یا اتومات دستی از کدام نوی روی دستگاه تصفیه آب صنعتی بسته شود.
بمنظور استعلام قیمت آب شیرین کن صنعتی نیاز نیست همه اینها را بدانید . بهترین روش مشاوره از شرکت های متخصص در امر طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد.
ناب زیست بزرگترین تامین کننده تجهیزات تصفیه اب و فاضلاب در کشور آمادگی خود را برای ارائه خدمات مشاوره رایگان درامر طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی ، کشاورزی ، دریایی و ... اعلام می نماید.

 

 

 

 

 

آب شیرین کن صنعتی

یکی از تجهیزاتی که بدلیل کمبود آب شیرین در ایران و سرتاسر جهان امروزه مورد توجه دست اندرکاران صنعتی تصفیه آب و فاضلاب قرار گرفته است دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. آب شیرین کن صنعتی به این دلیل نامش از آب شیرین کن خانگی جدا شده است که مقدار آب ورودی به این سیستم تحت عنوان سیستم اسمز معکوس یا پکیج RO بسیار بیشتر و حداقل برابر با 5 مترمکعب در شبانه روز می باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی یا سیستم تصفیه آب اسمز وارونه دارای چهار بخش یا واحد اصلی است : 

 پیش‌تصفیه آب به مفهوم جداسازی ذرات معلق و رسوب

ذرات جامد معلق، فلزات سنگین و انواع گازها عضوی جدایی ‌ناپذیر از مجموعه آلودگی‌های منابع آب مختلف هستند که توجه به حذف آنها علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت نهایی آب تصفیه‌ شده، موجب افزایش طول عمر و بهبود عملکرد ممبران های اسمز معکوس (RO) نیز می‌شود. این آلودگی‌ها در مراحل پیش ‌تصفیه دستگاه آب ‌شیرین ‌کن اسمز معکوس گروه صنعتی ناب زیست توسط انواع فیلترهای شنی، سختی گیر ها و فیلترهای کربنی از آب حذف می‌شوند.
 
پمپ‌های فشار قوی جهت اعمال فشار و فائق آمدن بر نیروی اسمزی
 
در مرحله پیش ‌تصفیه آب‌ شیرین‌ کن صنعتی، یون‌ها و نمک‌ها از آب حذف نمی‌شوند و برای حذف آنها از طریق فرآیند اسمز معکوس، نیاز به ایجاد فشاری بیش از فشار اسمزی است بصورت معکوس. این فشار در دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس (RO)  گروه صنعتی ناب زیست معمولاً توسط پمپ‌های طبقاتی و در برخی موارد توسط پمپ‌های پیستونی تأمین می‌شود؛ بنابراین انتخاب صحیح پمپ با توجه به دبی، میزان آلودگی و کیفیت نهایی مورد نظر برای خروجی آب سیستم‌ های آب ‌شیرین ‌کن صنعتی، امری ضروری است.
 
تصفیه نهایی آب و حذف یون‌ها با فیلترهای اسمز معکوس (RO)
 
فشار بالا سبب حرکت معکوس جریان آب از درون فیلترهای نیمه‌ تراوای اسمز معکوس (RO) از فشار اسمزی بالاتر به فشار اسمزی پایین‌تر می‌شود و فرآیند اسمز معکوس بر همین اساس صورت می‌گیرد. فیلترهای اسمز معکوس (RO) در دستگاه‌ها و سیستم‌های آب‌شیرین‌کن گروه صنعتی ناب زیست با اجرای یک طراحی دقیق برای دست‌یابی به بیشترین مقدار ممکن برای حذف یون‌ها و نمک‌ها انتخاب می‌شوند و چیدمان صحیح آنها به افزایش میزان بازیابی آب و کاهش میزان پساب کمک می‌کند.
 
تصفیه نهایی با گندزدایی آب خروجی
 
منابع آبی مختلف که وارد دستگاه تصفیه آب صنعتی می گردد و به ‌خصوص آب‌های سطحی و آب دریا می‌توانند حاوی انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها باشند. در طراحی و ساخت سیستم ‌های آب ‌شیرین ‌کن اسمز معکوس (RO) گروه صنعتی ناب زیست، حذف باکتری‌ها و ویروس‌ها توسط دقیق‌ترین و به‌روزترین فناوری‌های گندزدایی آب نظیر فیلترهای اشعه فرابنفش (UV) و ازن ژنراتورهای پلاسما صورت می‌گیرد تا آب تصفیه‌ شده در سیستم تصفیه آب صنعتی، آبی سالم و باکیفیت باشد.
گروه صنعتی ناب زیست آمادگی خود را برای طراحی ، تولید و ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی اعلام می نماید.
 
صفحه قبل 1 صفحه بعد